DĚTSKÉ BRÝLE

DĚTSKÉ BRÝLE


Pro děti nabízíme velké množství dětských brýlových obrub ruzných tvarů, vzorů i velikostí. U těchto brýlí je kladen velký důraz na pevnost a především bezpečnost. V naší nabídce naleznete také velmi odolné celo gumové brýlové obruby i klasické vzory.


Vždy se smozřejmě snažíme vyjít vstříc našim malým zákazníkům i ve vzhledu obrub.

Některé děti chtějí „stejné“ brýle jako mají například rodiče – těm dáváme zmenšené modely dospěláckých obrub.


Přání našich malých zákazníků rozhodně nepodceňujeme, neboť dítě, které nemá brýle dle svého výběru, je poté nechce nosit a hrozí nebezpečí rozvinutí tupozrakosti, o které píšeme níže.

 


OČNÍ VADY U DĚTÍ


Oční vady se mohou projevit již u malých dětí. Nejčastějším projevem oční vady u malých dětí je šilhání.


Dítě, které je ještě malé, se teprve „učí dívat.“ Mozek automaticky vyhodnocuje a přijímá obraz z lépe vidoucího oka a oko, které není nuceno ke sledování (tedy neposkytuje tak kvalitní obraz) pozorovaného předmětu tzv. vyřadí z činnosti. Výsledkem poté může být šilhání, nebo-li utíkání oka/očí do stran. Pokud se na tuto vadu nepřijde včas (např. max. do předškolního věku), mozek horší oko vyřadí z činnosti a to se stane tupozrakým, což znamená, že se sníží jeho zraková ostrost a už se nikdy nenaučí dívat ostře.


Dalším projevem oční vady může být špatný odhad vzdálenosti při uchopování hračky nebo natáčení hlavičky na jednu stranu a další. Vždy je nutné včasné řešení, aby nedošlo k výše zmíněné tupozrakosti.


U školních dětí se na oční vadu často přijde tím, že dítě špatně čte na tabuli a hádá písmena. Je proto třeba dbát správné korekce a proto jsou velmi nutné pravidelné prohlídky u očního lékaře. Pokud lékař zjistí vadu a napíše recept na brýle, povedou vaše další kroky právě do oční optiky a tuto návštěvu doporučujeme neodkládat.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...


Přes 80 % učení probíhá skrze zrak?

Zrak je pro člověka zásadní z mnoha důvodů, ale často si neuvědomujeme, jak velká část našeho učení přímo souvisí se zrakem. Až 80% z toho, co jsme se dozvěděli, probíhá za pomoci zraku.

Z tohoto důvodu je velmi důležité, aby děti věděly, jak mají o své oči správně pečovat. Zhoršené vidění pro ně zcela jistě bude mít důsledky – akademické, atletické i sociální.Slzy jsou zdravé?

Podle statistik ženy pláčou 60krát do roka, muži jen 15krát. Slzy jsou v určitém množství pro zdraví oka nepostradatelné. Zvlhčují povrch oka, aby byl hladký a lesklý. To je důležité pro kvalitu vidění a pro to, aby víčko mohlo po oku jemně klouzat. Pokud má člověk málo slz nebo jsou nekvalitní, vede to ke zrakovým obtížím, k podráždění oka a zvyšuje se riziko infekce oka.Barva očí nemusí být dědičná?

Většina dětí se narodí s modrou či šedomodrou barvou očí, jejich skutečné zbarvení se ale ukáže až kolem půl roku věku. Barvu očí dítěte určuje nejen barva očí matky a otce, ale také genetické informace vzdálenějších předků. Není proto s určitostí možné říci, že dítě modrookého páru bude mít stejnou barvu očí jako oni.

KONTAKTY

OPTIKA KOTAS s.r.o.

optikkotas@gmail.com

+420 577 922 327

Najdi nás na Facebooku